" />

Piknik Naukowy podczas XII Lubelskiego Festiwalu Nauki

Autor: Barbara Szymoniuk Data: 2015-09-20
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, wspólnie z uczelniami i instytucjami współorganizującymi XII Lubelski Festiwal Nauki, zaprasza wszystkich mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny na Piknik Naukowy, który odbędzie się 20 września 2015 r. na terenie Stadionu Arena Lublin przy ul. Stadionowej 1.
Na wspólnym stoisku Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej oraz Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna" i klastra Dolina Ekologicznej Żwności będzie można się dowiedzieć, jak promować ekologiczny styl życia i gospodarowania
Specjalnie dla Gości Festiwalowych mamy przygotowany przewodnik na ten temat, powstały w wyniku międzynarodowego projektu badawczego pod nazwą Go Green Across Europe. Zawiera on porady, jak postępować według zasad zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym, w szkole i w działalności marketingowej współczesnych przedsiębiorstw
Zapraszamy także na "Ekologiczną Wyspę", na której będzie prowadzona sprzedaż ekoproduktów,  na konkursy z nagrodami i na degustację pysznych produktów ekologicznych z naszego Regionu!
Na parkingu przed Stadionem, będzie przygotowana Strefa Bezpieczeństwa, w ramach której swój sprzęt, jak i specjalistyczne manewry, prezentować będą służby mundurowe (Policja, Straż Pożarna itp.).
Do dyspozycji uczestników zostaną bezpłatnie udostępnione parkingi przed Stadionem. Dla odwiedzających będzie również zapewniony bezpłatny transport realizowany przez ZTM.
Piknik Naukowy odbędzie się w godz. 10.00 – 16.00. Wstęp wolny.
" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">