" />

"ROLNICTWO EKOLOGICZNE: BADANIA, JAKOŚĆ, WSPÓŁPRACA I MARKETING"

Autor: Biuro Prasowe klastra DEŻ Data: 2011-09-19
W 16 i 17 września w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach odbyła się pierwsza z konferencji pt. ROLNICTWO EKOLOGICZNE: BADANIA, JAKOŚĆ, WSPÓŁPRACA I MARKETING.

otwarcie konferencji

W piątek i sobotę - 16 i 17 września -  w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach odbyła się pierwsza z cyklu konferencji pt. "ROLNICTWO EKOLOGICZNE: BADANIA, JAKOŚĆ, WSPÓŁPRACA I MARKETING". Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno środowisk naukowych jak i konsumentów ekologicznej żywności. Konferencja miała międzynarodowy charakter - prelegenci z Niemiec i Norwegii przedstawili koncepcję ekologii i klastrów w swoich krajach. Okazuje się, że ta forma, jest obecnie bardzo rozpowszechniona. Wszystkie referaty przykuwały uwagę słuchaczy i każdy znalazł tam coś dla siebie. Po prelekcjach rozgorzała burzliwa dyskusja dotycząca ekologicznej żywności, badań i ich konsumenckiego kontekstu. Nawiązały się również dyskusje, które mogą w przyszłości determinować współpracę pomiędzy rolnikami a firmami z różnych gałęzi przemysłu spożywczego. Poruszony został także niezwykle ważny i ostatnio szeroko dyskutowany temat żywności modyfikowanej genetycznie. Całemu przedsięwzięciu patronują Marszałkowie województw Lubelskiego i Podkarpackiego.

konferencja

Po konferencji na dziedzińcu pałacu Czartoryskich Instytutu Uprawy Nawożenia i gleboznawstwa
w Puławach odbyła się integracyjna kolacja oraz pokaz grupy Słowiański Gród.

tort dez  kolacja

W sobotę na dziedzińcu odbył się EKOFESTYN, na którym Puławianie mogli zakupić ekologiczną żywność. Odbyła się tam prezentacja oferty handlowej członków klastra DEŻ, a także producentów żywności ekologicznej z regionu Polski Wschodniej oraz piknik rodzinny dla osób zainteresowanych żywnością ekologiczną.

 

festyn  budka

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">