" />

Dzień Otwartych Drzwi LODR w Końskowoli

Autor: dolinaeko Data: 2011-06-26
W ostatnią niedzielę czerwca b.r /26.06.2011/. na placu przy siedzibie Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zorganizowano Dzień Otwartych Drzwi. Z tej okazji w wystawie rolniczej i festynie uczestniczyli producenci, rolnicy i handlowcy bezpośrednio związani z rolnictwem. Klaster Dolina Ekologicznej Żywności czynnie uczestniczył w tej imprezie z wieloletnią tradycją.

Na wspólnym stoisku ekspozycyjnym odbył się kiermasz produktów ekologicznych firm: Cukiernia Zaniewicz, Plantacja Żeń-Szenia, Zakład Mięsny Wasąg oraz rolników zgrupowanych w Stowarzyszeniu Ekoland. Stowarzyszenie „EkoLubelszczyzna” reprezentowała firma Symbio. Produkty ekologiczne członków klastra cieszyły się dużym uznaniem kupujących.  Na stoisku organizacyjnym Doliny oraz „EkoLubelszczyzny” swoją wiedzą na temat ekoprodukcji i jakości produktów ekologicznych dzieliła się ze zwiedzającymi Pani Teresa Borzęcka.
Publiczność zgromadzona na imprezie zwiedzała liczne wystawy i kiermasze maszyn rolniczych i urządzeń inwentarskich, sprzętu i produktów pszczelarskich, kupowała wytwory rękodzieła ludowego i rzemiosła oraz produkty regionalne. Prezentowano tu także ciekawe rasy drobiu, królików oraz zwierząt inwentarskich /koni i trzody chlewnej różnych ras/. Była to tradycyjnie bardzo udana impreza, której sprzyjała zarówno licznie zgromadzona publiczność, jak i pogoda.
 

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">