" />

Rzeszowskie EkoForum

Autor: Biuro Prasowe klastra DEŻ Data: 2011-10-04
28 września w Rzeszowie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się EkoForum inaugurujące współpracę klastra DEŻ z Samorządem Województwa Podkarpackiego.

 

 

Dr Krzysztof Jończykkierownik projektu - opowiedział osobom zgromadzonym o możliwościach współpracy pomiędzy klastrem DEŻ, a samorządami lokalnymi. Przybliżył także uczestnikom ideę klastra  oraz możliwości jakie daje członkowstwo w klastrze przedsiębiorcom.

Joanna Lecka odpowiedzialna za realizację kampanii promocyjnej klastra z Vena Art Sp z o.o. przedstawiła koncepcję klastra jako produktu marketingowego, opowiedziała o działaniach promocyjnych realizowanych w ramach kampanii oraz korzyściach jakie niesie to dla indywidualnych członków klastra DEŻ.

Dr Jarosław Stalenga przybliżył zasady i wyznaczniki ekologicznego rolnictwa.

Członek ODR z Końskowoli przedstawiła jak wygląda i rozwija się perspektywie czasowej rolnictwo ekologiczne w województwie podkarpackim.

Pani Agnieszka Wolska-Bocheńska opowiedziała o Związku Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego, która jest członkiem klastra DEŻ i w Województwie Podkarpackim prowadzi filię jego biura.

Na Ekoforum zaproszeni zostali przedstawiciele Samorządów lokalnych, których obecność utwierdziła przekonanie o słuszności idei realizowanej w ramach projektu „Rozwój klastra DEŻ”. Informacje spotkały się z pozytywnym odbiorem słuchaczy – co mamy nadzieję przełoży się w przyszłości na dobrą współpracę.

Spotkanie, jak i kolejne, które realizowane będą na Lubelszczyźnie, swoim patronatem objął Marszałek Województwa Mirosław Karapyta.

       

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">