" />

III Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką

Autor: dolinaeko Data: 2011-08-27
W sobotę 20 sierpnia b.r. już po raz trzeci w Zwierzyńcu na pięknej leśnej polanie spotkali się pasjonaci łowów, tradycji myśliwskiej i smakowitego tradycyjnego jadła. Celem spotkania było przybliżenie tradycji i obyczajów myśliwskich oraz zwrócenie uwagi na jakość żywności, między innymi ekologicznej.

Impreza rozpoczęła się przemarszem orszaku prowadzonym przez orkiestrę dętą. W trakcie trwania spotkania obyło się wiele atrakcyjnych konkursów i pokazów: pokaz wabienia zwierzyny, wystawa trofeów łowieckich, pokaz psów myśliwskich, konkurs skubania dzikich kaczek oraz konkurs kuchni myśliwskiej, w którym głównym jurorem był zaproszony gość znany z dobrego smaku - dr Grzegorz Rusak. Uczestniczyli w tej imprezie również członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności, którzy prezentowali wyroby ekologiczne i promowali ideę prowadzenia zdrowego trybu życia. Były to firmy: Barwy Zdrowia oferujące oleje roślinne tłoczone metodą na zimno, firma Allnet oferująca wyroby ciastkarskie i sękacze oraz firma Wasąg oferująca smaczne ekologiczne wędliny.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt uczestnictwa w imprezie najwyższych władz województwa w osobie Pani Wojewody Genowefy Tokarskiej oraz przedstawicieli Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL, Pana Dyrektora Sławomira Struskiego i Pani Dyrektor Jadwigi Tatary. Przedstawiciele władz odwiedzili stoisko Klastra Doliny Ekologicznej Żywności i degustując ekologiczne potrawy.

Spotkanie zakończono odegraniem hejnałów myśliwskich.

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">