" />

VI Podkarpacka Konferencja Rolnictwa Ekologicznego w Trzcianie

Autor: Biuro Prasowe DEŻ Data: 2013-11-14
Tegoroczna, szósta już Podkarpacka Konferencja Rolnictwa Ekologicznego organizowana przez Podkarpacką Izbę Rolnictwa Ekologicznego i Klaster „Dolina Ekologicznej Żywności” odbędzie się w dn. 20 listopada br. w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzcianie (Trzciana 353 C).

 

Tradycyjnie tematyka Konferencji dotyczyć będzie zagadnień związanych z ekologiczną produkcją, a w tym: nawożenia i ochrony gleb w gospodarstwach ekologicznych, pszczelarstwa i roli owadów zapylających, wpływu żywności na zdrowie człowieka, efektów prowadzonej przez PIRE edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Omówione zostaną również możliwości przetwórcze gospodarstw ekologicznych na przykładach działających firm oraz podsumowana zostanie czteroletnia działalność i osiągnięcia klastra „Dolina Ekologicznej Żywności”.

Odbędą się także konsultacje z przedstawicielami firm oferujących nawozy i środki ochrony roślin dopuszczone w rolnictwie ekologicznym. W programie również konkurs z nagrodami dla najbardziej uważnych słuchaczy Konferencji.

Zapraszamy!

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">