" />

„EkoLubelszczyzna” na Lubelskim Pikniku Naukowym, niedziela 11. września b.r.

Autor: Barbara Szymoniuk Data: 2022-09-08
Serdecznie zapraszamy na Piknik Naukowy organizowany w ramach wydarzeń XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Tegoroczny Festiwal odbywa się pod hasłem „Ogrody Nauki”, a jego głównym organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Stowarzyszenie „EkoLubelszczyzna” przygotowało dwie prezentacje, które odbędą się na jednym ze stoisk Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej, nazwanym „Ekologiczny Ogród”.

Tematy wiodące prezentacji to: „Funkcjonalna żywność ekologiczna” (prelekcja Pana Sławomira Chmiela z Gospodarstwa Ekologicznego Plantacja Żeń-Szenia) oraz „Wspomaganie dietą zdrowia ucznia, studenta i nauczyciela” (prelekcja Pani Justyny Siwieli-Tomaszczyk zCentrum Edukacji Żywieniowej i Dietoterapii VitaNutrica). Na naszym stoisku będą się odbywać zarówno prezentacje słowne, jak i degustacje specjałów z oferty Plantacji Żeń-Szenia, firmy Bio-Rolan oraz Słowiańskiego Grodu.

Piknik ma trwać od godziny 10,00 do 16,00, a jego lokalizacja to Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Więcej informacji można odnaleźć na stronie: https://up.lublin.pl/nauka/lubelski-festiwal-nauki/ 

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">