" />

Zbiory ekologicznego orkiszu rozpoczęte

Autor: Biuro Prasowe klastra DEŻ Data: 2011-08-10
W ekologicznym gospodarstwie Pana Sławomira Chmiela rozpoczęły się zbiory orkiszu. Zapraszamy do zapoznania się z oferta gospodarstwa!

kłosy orkiszu

W ostatni piątek udało się mi wyrwać naturze  nasze zbiory orkiszuNasz ekologiczny orkisz jest juz w magazynach. Czyli mamy już świeże ziarno  orkiszu  do sprzedaży. Niestety  plony ze względu na aurę nie rewelacyjne, co potwierdzja inni rolnicy ekologiczni. Prawdopodobnie ceny  pójdą w górę.
Dla tych, którzy  chcą skorzystać ze starych cen zapraszamy do wykupu naszych zbiorów 2010. http://www.zenszen.com.pl/sklep/index.php?cPath=30
Dziś zaczynamy  wyłuskiwanie  ziarna orkiszu z łuski. Wyłuskane ziarno możemy wykorzystać do gotowania zamiast  ryżu, ziemniaków, lub innych kasz. do drugiego dania, na śniadanie, z mlekiem, miodem, czy powidłami. :-) Mniam mniam:-D
Z łuski natomiast robimy znakomite poduszki do spania. lub materace. Polecaną szczególnie dla osób obłożnie chorych z odleżynami. Przypominamy jednocześnie, że  łuskę z poduszki należy wymienić co 2 lata, a najlepiej co rok po nowych zbiorach.
Tak jak mój dziadek który spał na sienniku ze słomy  wymieniał słomie 3 razy do roku. Pierwszy raz po żniwach, drugi na "Godnie Święta" czyli na Boże Narodzenie, i trzeci raz na Wielkanoc. I żadna alergia ani roztocze  nie maiło prawa się tam pojawić.

Lato z dużą ilością opadów to zły czas  dla zbioru plonów: zbóż, warzyw czy owocówNatomiast idealny do stosowania Efektywnych Mikroorganizmów. Po żniwach zastosuj EM -rozkłada słomę zastępuję wapno, ogranicza choroby, mniej nawozów, najlepiej wykonać  oprysk na słomę i wymieszać z gleba.
Na warzywa polecam ekologiczny preparat EM-Ogród  który zapobiega wielu chorobom grzybowym i dodaje wigoru roślinom. Jest to jedyny  oprysk który możemy stosować  podczas deszczu. I zaraz potem zbierać i spożywać owoce i warzywa.

Doradztwo
Dostawa do gospodarstwa

Więcej informacji na stronie www.zenszen.com.pl
Tel: 602 622-328
W przypadku pytań proszę o kontakt  telefoniczny lub e-mailowy

Ze staropolskim Szczęść Boże
Sławomir Chmiel
"CHMIEL"  -  Plantacja Żeń-Szeń
Doradztwo i Sprzedaż
EFEKTYWNYCH MIKROORGANIZMÓW
www.zenszen.com.pl
tel. 602 622-328;

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">