" />

Seminarium "Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności"

Autor: dolinaeko Data: 2011-01-23
20 grudnia 2010 r. w Sali Kongresowej Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa PIB odbyło się seminarium pod hasłem: Projekt „Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności”.

Wrowadzenia dokonał Dyrektor IUNG-PIB, Pan Prof. dr hab. Wiesław Oleszek. Następnie Pan dr Jarosław Stalenga omówił stan i perspektywy rozwoju rolnictwa ekologicznego w Polsce oraz udzielił informacji o wybranych projektach badawczych realizowanych przez Zakład Systemów i Ekonomiki Produkcji Roślinnej IUNG–PIB. Koordynator projektu Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności, Pan dr Krzysztof Jończyk, scharakteryzował cele i obecny stan realizacji projektu, jego efekty po pierwszym roku funkcjonowania oraz zamierzenia na przyszłość.

W kolejnym wystąpieniu seminaryjnym Pan mgr Marcin Dobosz zaprezentował funkcjonowanie i możliwości geoportalu www.dolinaeko.pl

Tematykę klastra jako formy współpracy, klasteringu i jego rozwoju w Polsce, a także strategii rozwoju klastra DEŻ, poruszyli w swoich referatach przedstawiciele Katedry Marketingu Politechniki Lubelskiej – Pan dr hab. inż. Stanisław Skowron (profesor PL) oraz dr inż. Barbara Szymoniuk.

W przerwie seminarium przygotowano degustację produktów ekologicznych wytwarzanych przez uczestników klastra DEŻ. Na okolicznościowym, świątecznym mini-kiermaszu można było nabyć wyroby wędliniarskie i cukiernicze.

Po przerwie odbyło się spotkanie robocze dla partnerów i członków klastra DEŻ, podczas którego omówiono kwestie przygotowania do misji BioFach 2011 w Norymberdze oraz projektu kampanii promocyjnej ekoproduktów oferowanych przez klaster.

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">