" />

Relacja z Ekogali 2013

Autor: Biuro Prasowe DEŻ Data: 2013-06-06
II edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych Ekogala w Rzeszowie już za nami. Czytaj relację z imprezy!

W dniach 24-26 maja do Rzeszowa zjechali się producenci żywności ekologicznej zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Podczas VII edycji Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekogala mieli okazję zaprezentować swoją ofertę i przekonać odwiedzających do ekożywności. Gospodarzami imprezy były Podkarpacki Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Rzeszowa, a także jeden z naszych klastrowiczów - Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego

Podczas tegorocznej Ekogali wystawiali swoje produkty producenci z Polski, Ukrainy, Słowacji, Czech, Węgier, Włoch i Chorwacji. Wśród nich byli oczywiście członkowie naszego klastra:Zakład Mięsny Jasiołka, Owocowe Smaki, Barwy Zdrowia, Plantacja Żeń-Szeń, Zakład Mięsny Wasąg, firma Domena, KorabGarden, BioFood „Roztocze” i BIO-EKO.

W trakcie targów szczególną uwagę poświęcono miodom oraz wyrobom pszczelarskim. Odwiedzający mogli skosztować pysznych miodów z różnych zakątków świata. Zaprezentowano muzealny i nowoczesny sprzęt używany przez pszczelarzy. Odbył się również pokaz miodobrania. W programie targów znalazł się też wykład „Produkty pszczele w żywieniu i leczeniu”. Uczniowie wzięli także udział w seminarium „Skąd się biorą ekologiczne miody”.

Na targach, obok smacznych miodów, wystawiono ekologiczne wędliny, sery, warzywa i owoce. Powodzeniem cieszyły się także suszone herbatki, oleje, wina oraz piwa, wytworzone w małych gospodarstwach. Soki owocowe Antoniego Tudryna czy ocet śliwkowy Roberta Tracza wzbudziły ogromne zainteresowanie. Sławomir Chmiel, członek naszego klastra, zaprezentował napój energetyzujący, będący preparatem z żeń-szenia i EM. W ramach Ekogali zorganizowano również różnorodne pokazy oraz wykłady. Uczestnicy mogli m.in. nauczyć się wypiekać chleb.

Kto nie był, niech załuje!

Galeria strony

" data-send="false" data-width="450" data-show-faces="false">