" />

Lista aktualności

Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego realizuje cykl jednodniowych szkoleń dotyczących mechanizmów wsparcia dla producentów uczestniczących w systemach jakości żywności w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
W połowie listopada odbędą się dwie bardzo interesujące i ważne konferencje, na które w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy. Są to: Forum Współpracy Lubelskich Serowarów, które odbędzie się w dniu 14 listopada 2017 roku w Stężycy, k. Dęblina, na terenie Wyspy Wisła, a także Podkarpacka Konferencja Rolnictwa Ekologicznego, która odbędzie się w dniu.15 listopada b.r. w Trzcianie.
W dniach 24-30 września 2017 roku po raz czternasty odbywa się Lubelski Festiwal Nauki. Podczas Festiwalu prezentowane są zarówno wyniki badań naukowych pracowników lubelskich uczelni, jak i szeroko rozumiana działalność edukacyjno-kulturowa wielu instytucji związanych ze środowiskiem akademickim, w tym Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna", reprezentującego Dolinę Ekologicznej Żywności.
11 sierpnia b.r. w sali konferencyjnej Lubelskiego Rynku Hurtowego Elizówka odbyły się warsztaty "Meeting z HoReCa". Była to druga edycja tej imprezy. Pierwsza, bardzo udana, miała miejsce w lipcu ubiegłego roku. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele hoteli, restauracji i firm cateringowych z całej Lubelszczyzny, a także firmy oferujące produkty dla branży HoReCa, głównie te, które mają swoje stoiska na Rynku Elizówka.
W sobotę 5. sierpnia b.r. Grupa Producentów Rolnych Brzost-Eko Sp. z o.o., wraz ze swoimi sympatykami i przyjaciółmi, świętowała 10. urodziny.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie planuje wziąć udział w trzech wydarzeniach promujących produkty rolno-spożywcze oraz żywność ekologiczną. Przedsiębiorstwa i rolnicy z Lubelszczyzny mogą liczyć na wsparcie uczestnictwa.
Miło jest nam poinformować, że targi ekologicznej żywności w lubelskiej Galerii Gala przy ul. Fabrycznej 2 odbywają się również przez okres wakacyjny!
Dnia 16 lipca w miejscowości Stężyca, niedaleko Dęblina, w kompleksie wypoczynkowo-rekreacyjnym "Wyspa Wisła" odbył się festyn pod hasłem "W krainie lubelskich ryb", prezentujący osiągnięcia naszych hodowców i promujący rybne przysmaki.
W dniu 20 czerwca b.r. o godzinie 14:00 w postindustrialnej hali dawnej Fabryki Wag przy ulicy Lubartowskiej 77 odbył się wernisaż prac lubelskiego plastyka - Adama Poręby, rekomendowanego przez Fundację "Odkrywamy Talenty". Podczas wystawy mogliśmy oglądać prace Pana Adama przedstawiające lubelskiego Koziołka, symbol naszego miasta, w oryginalny sposób, we współczesnej przestrzeni miasta.
Departament Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, wspólnie z Bychawskim Centrum Kultury, organizują Festiwal Produktów Regionalnych i Tradycyjnych „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. Odbędzie się on w dniach od 27 do 28 maja 2017 roku w Bychawie, na stadionie miejskim, na terenie specjalnie wydzielonego "miasteczka produktów".
Organizatorzy największych na świecie targów ekologicznych, noszących nazwę BioFach, odbywających się w niemieckiej Norymberdze, zapraszają już do rejestracji na kolejną imprezę. Odbędzie się ona w dniach 14.-17. lutego 2018 roku. Dynamiczny rozwój Targów BioFach odzwierciedla globalny rozwój branży ekologicznej.
Wspaniałych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, serdecznych spotkań w gronie rodziny oraz radosnego, wiosennego nastroju życzy wszystkim Uczestnikom i Przyjaciołom Doliny Ekologicznej Żywności Zarząd Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna".
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie wspólnie z Cechem Rzemiosł Spożywczych w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, organizują Lubelski Festiwal Wielkanocny Produktów Regionalnych i Tradycyjnych, który odbędzie się w dniach od 8 do 9 kwietnia 2017 roku w Lublinie, na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej, przy al. Warszawskiej 96, na rynku skansenowskiego miasteczka.
W środę 29. marca b.r. odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna". Poza realizacją zwyczajowych formalności omawialiśmy plany na przyszłość, nowe oferty produktów naszych Koleżanek i Kolegów, a także celebrowaliśmy 10. urodziny Organizacji.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie informuje, że w dniach 7-9 kwietnia b.r. w Nadarzynie koło Warszawy odbywać się będą Międzynarodowe Dni Zieleni "Green Days 2017". Jest to miejsce spotkań profesjonalistów oraz właścicieli i miłośników ogrodów z kraju i zagranicy.
W dniu 7. marca b.r. odbyła się w lubelskim Centrum Konferencyjnym międzynarodowa konferencja partnerów projektu CLUSTERS3, w której wzięli udział Członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności: Województwo lubelskie przystąpiło do projektu w kwietniu 2016 roku.
W dniu 27 lutego 2017 r. Lubelska Izba Rolnicza wspólnie z NSZZ RI „Solidarność” była gospodarzem konferencji „Gospodarstwo rodzinne – drogą do sukcesu”. Konferencja odbyła się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Spokojnej 4 w Lublinie.
Konferencja, zorganizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą, International Development Norway AS, Regionalną Izbę Gospodarczą w Lublinie oraz Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej, odbyła się 25. stycznia 2017 r. w auli imienia Jana Pawła II na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.
Poradnia Dietetyczna VitaNutrica z Lublina zaprasza do udziału w akcji edukacyjnej pod tytułem: DOBRA ZMIANA NA TALERZU. Celem projektu jest promocja dobrych wyborów żywieniowych oraz prozdrowotnych zachowań. Cykl obejmuje 3 spotkania.
Stowarzyszenie "EkoLubelszczyzna" ma już 10 lat! Powstało formalnie w dniu 17 stycznia 2007 roku. Zarząd Stowarzyszenia kieruje do wszystkich Uczestników i Sympatyków Doliny Ekologicznej Żywności serdecznie podziękowania za dotychczasową współpracę, z nadzieją na jej kontynuację!
< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 13 >