" />

Lista aktualności

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie planuje wziąć udział w trzech wydarzeniach promujących produkty rolno-spożywcze oraz żywność ekologiczną. Przedsiębiorstwa i rolnicy z Lubelszczyzny mogą liczyć na wsparcie uczestnictwa.
Miło jest nam poinformować, że targi ekologicznej żywności w lubelskiej Galerii Gala przy ul. Fabrycznej 2 odbywają się również przez okres wakacyjny!
Dnia 16 lipca w miejscowości Stężyca, niedaleko Dęblina, w kompleksie wypoczynkowo-rekreacyjnym "Wyspa Wisła" odbył się festyn pod hasłem "W krainie lubelskich ryb", prezentujący osiągnięcia naszych hodowców i promujący rybne przysmaki.
W dniu 20 czerwca b.r. o godzinie 14:00 w postindustrialnej hali dawnej Fabryki Wag przy ulicy Lubartowskiej 77 odbył się wernisaż prac lubelskiego plastyka - Adama Poręby, rekomendowanego przez Fundację "Odkrywamy Talenty". Podczas wystawy mogliśmy oglądać prace Pana Adama przedstawiające lubelskiego Koziołka, symbol naszego miasta, w oryginalny sposób, we współczesnej przestrzeni miasta.
Departament Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, wspólnie z Bychawskim Centrum Kultury, organizują Festiwal Produktów Regionalnych i Tradycyjnych „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. Odbędzie się on w dniach od 27 do 28 maja 2017 roku w Bychawie, na stadionie miejskim, na terenie specjalnie wydzielonego "miasteczka produktów".
Organizatorzy największych na świecie targów ekologicznych, noszących nazwę BioFach, odbywających się w niemieckiej Norymberdze, zapraszają już do rejestracji na kolejną imprezę. Odbędzie się ona w dniach 14.-17. lutego 2018 roku. Dynamiczny rozwój Targów BioFach odzwierciedla globalny rozwój branży ekologicznej.
Wspaniałych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, serdecznych spotkań w gronie rodziny oraz radosnego, wiosennego nastroju życzy wszystkim Uczestnikom i Przyjaciołom Doliny Ekologicznej Żywności Zarząd Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna".
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie wspólnie z Cechem Rzemiosł Spożywczych w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, organizują Lubelski Festiwal Wielkanocny Produktów Regionalnych i Tradycyjnych, który odbędzie się w dniach od 8 do 9 kwietnia 2017 roku w Lublinie, na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej, przy al. Warszawskiej 96, na rynku skansenowskiego miasteczka.
W środę 29. marca b.r. odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna". Poza realizacją zwyczajowych formalności omawialiśmy plany na przyszłość, nowe oferty produktów naszych Koleżanek i Kolegów, a także celebrowaliśmy 10. urodziny Organizacji.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie informuje, że w dniach 7-9 kwietnia b.r. w Nadarzynie koło Warszawy odbywać się będą Międzynarodowe Dni Zieleni "Green Days 2017". Jest to miejsce spotkań profesjonalistów oraz właścicieli i miłośników ogrodów z kraju i zagranicy.
W dniu 7. marca b.r. odbyła się w lubelskim Centrum Konferencyjnym międzynarodowa konferencja partnerów projektu CLUSTERS3, w której wzięli udział Członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności: Województwo lubelskie przystąpiło do projektu w kwietniu 2016 roku.
W dniu 27 lutego 2017 r. Lubelska Izba Rolnicza wspólnie z NSZZ RI „Solidarność” była gospodarzem konferencji „Gospodarstwo rodzinne – drogą do sukcesu”. Konferencja odbyła się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Spokojnej 4 w Lublinie.
Konferencja, zorganizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą, International Development Norway AS, Regionalną Izbę Gospodarczą w Lublinie oraz Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej, odbyła się 25. stycznia 2017 r. w auli imienia Jana Pawła II na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.
Poradnia Dietetyczna VitaNutrica z Lublina zaprasza do udziału w akcji edukacyjnej pod tytułem: DOBRA ZMIANA NA TALERZU. Celem projektu jest promocja dobrych wyborów żywieniowych oraz prozdrowotnych zachowań. Cykl obejmuje 3 spotkania.
Stowarzyszenie "EkoLubelszczyzna" ma już 10 lat! Powstało formalnie w dniu 17 stycznia 2007 roku. Zarząd Stowarzyszenia kieruje do wszystkich Uczestników i Sympatyków Doliny Ekologicznej Żywności serdecznie podziękowania za dotychczasową współpracę, z nadzieją na jej kontynuację!
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, jako koordynator Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR), zaprasza do współpracy w ramach działań mających na celu wsparcie wdrażania oraz promocji innowacji w rolnictwie, produkcji żywności, leśnictwie i na obszarach wiejskich.
Z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2017 życzymy wszystkim Uczestnikom i Sympatykom Doliny Ekologicznej Żywności wspaniałych, pełnych miłości, rodzinnych Świąt, a w nadchodzącym roku dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i sukcesów w pracy zawodowej.
W dniu 16 listopada b.r., podczas IX Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS 2016, odbyło się seminarium Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego, na które klaster Dolina Ekologicznej Żywności otrzymał zaproszenie. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 przedstawicieli przedsiębiorstw, jednostek samorządowych, wyższych uczelni, jednostek naukowo-badawczych, instytucji otoczenia biznesu oraz mediów. Uczestnikami byli także studenci i uczniowie lubelskich szkół.
Związek Stowarzyszeń "Podkarpacka Izba Rolnictwa ekologicznego" organizuje IX edycję Podkarpackiej Konferencji Rolnictwa Ekologicznego. Impreza odbędzie się w dniu 26. października b.r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Trzcianie.
Barwy Zdrowia, firma uczestnicząca w klastrze Dolina Ekologicznej Żywności, jest już znana w skali kraju. Ma wiernych klientów na EkoBazarze we Wrocławiu, BioBazarze w Warszawie i Gdańsku. Na stoiskach firmy organizowane sa ciekawe eventy. W sobotę 15. października na EkoBazarze we Wrocławiu odbył się pokaz tłoczenia oleju, sztandarowego produktu Barw Zdrowia.
< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 12 >