" />

Lista aktualności

Plantacja Pana Sławomira Chmiela zachęca do zajrzenia na pole... i skorzystania z leczniczych i wzmacniających właściwości swoich roślin.
W sobotę 20 sierpnia b.r. już po raz trzeci w Zwierzyńcu na pięknej leśnej polanie spotkali się pasjonaci łowów, tradycji myśliwskiej i smakowitego tradycyjnego jadła. Celem spotkania było przybliżenie tradycji i obyczajów myśliwskich oraz zwrócenie uwagi na jakość żywności, między innymi ekologicznej.
Dnia 22 lipca 2011r. PIRE przeprowadziła pierwsze szkolenie w ramach zadania „Wsparcie rolnictwa ekologicznego poprzez edukację ekologiczno-przyrodniczą dzieci z przedszkoli i szkół Województwa Podkarpackiego”
Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego również aktywnie włączyła się w działania przeciwko podpisaniu ustawy o nasiennictwie.
Oficjalnego otwarcia 33. Narodowych Pokazów Koni Arabskich dokonał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, który objął patronat honorowy nad imprezą. Dni Konia Arabskiego to jedno z największych wydarzeń tego typu dla koni arabskich na świecie. Każdego roku uczestniczą w nim członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności prezentując wyroby ekologiczne cieszące się wielkim uznaniem kupujących.
W lipcu obsługująca nas Agencja Reklamowa Vena Art przygotowała Aplikację konkursową do konkursu „Promuj z Pomysłem”. Zgłoszone zostały działania promocyjne Doliny Ekologicznej Żywności.
W ekologicznym gospodarstwie Pana Sławomira Chmiela rozpoczęły się zbiory orkiszu. Zapraszamy do zapoznania się z oferta gospodarstwa!
22 lipca 2011 roku w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się IV EKOforum zorganizowane przez klaster Dolina Ekologicznej Żywności. Spotkanie zatytułowane było "Współpraca uczestników klastra Dolina Ekologicznej Żywności podstawą rozwoju ekologicznej produkcji rolnej w Polsce Wschodniej".
Klaster to zespół firm, producentów, stowarzyszeń, które stanowią całość. Jednakże każda z jednostek pozostaje odrębna, może wyrażać własne przekonania i opinie. Tak jest i tym razem. Stowarzyszenie Ekoland prowadzi akcję STOP GMO! Poniżej materiał, który przygotowali aby przekazać informacje o GMO i ich zdanie w tym temacie. Zapraszamy do lektury!
W piękny niedzielny poranek w dniu 17 lipca 2011 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbył się po raz jedenasty konkurs pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Miło nam poinformować, że uczestnicy Doliny Ekologicznej Żywności odnieśli w tym konkursie sukces!
Dobre przykłady, choćby Doliny Lotniczej czy Doliny Ekologicznej Żywności z Lubelszczyzny, pokazują, że wystarczy wola współpracy firm i instytutów badawczo-rozwojowych oraz wsparcie samorządów lokalnych i regionalnych, aby klastry mogły rozwijać się bez problemów - tak pisze portal finanse.wp.pl
W dniach 29. czerwca – 1 .lipca b.r. odbyła się w czeskiej Lednicy międzynarodowa konferencja pod nazwą BIO AKADEMIE 2011, dotycząca polityki rozwoju europejskiego rolnictwa ekologicznego. Jej pomysłodawcą była czeska organizacja PRO-BIO, zaś uczestnikami - interesariusze rozwoju ekorynku w Czechach, Austrii i w Polsce.
W ostatnią niedzielę czerwca b.r /26.06.2011/. na placu przy siedzibie Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zorganizowano Dzień Otwartych Drzwi. Z tej okazji w wystawie rolniczej i festynie uczestniczyli producenci, rolnicy i handlowcy bezpośrednio związani z rolnictwem. Klaster Dolina Ekologicznej Żywności czynnie uczestniczył w tej imprezie z wieloletnią tradycją.
Badania prowadzone w kilku krajach wykazują szereg pozytywnych aspektów jakości żywności ekologicznej, ale także pewne aspekty negatywne oraz zagadnienia nierozstrzygnięte, wymagające dalszych badań.
Konkurs promujący żywność ekologiczną pn „Nakręć się na zdrowie” skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy zgłaszają się do konkursu w zespołach (od 5 do 10 uczniów oraz opiekun-nauczyciel). Do konkursu zaproszona jest młodzież w wieku 13–19 lat. Termin rejestracji upływa 20 czerwca b.r., natomiast gotowe filmy można przesyłać do 30 września br.
W dnaich 26-27 maja b.r. członkowie Doliny Ekologicznej Zywności uczestniczyli w misji gospodarczej podczas konferencji Organic Marketing Forum w Warszawie. Impreza miała charakter międzynarodowy. Brali w niej udział przedsiębiorcy i producenci żywności ekologicznej z głównie z Europy, ale także z krajów pozaeuropejskich (Kanada).
2 czerwca b.r. w siedzibie Lubelskiego Rynku Hurtowego "Elizówka" odbyła się druga konferencja pn. "Zdrowa Żywność dla Szkół", objęta patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Marka Sawickiego. Organizatorem bylo Stowarzyszenie "EkoLubelszczyzna", wspierane przez Lubelskie Kuratorium Oświaty i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
Po konferencji prasowej i zrealizowanych EKOFORACH pisze się i mówi o ekologicznej żywności. Poniżej wywiad jakiego dla portalu ekologia.pl udzielił dr Krzysztof Jończyk - Kierownik projektu.
Ekologiczny olej lniany produkowany przez Barwy Zdrowia zyskał uznanie na Targach EKOGALA 2011i otrzymał Srebrny Medal jako „Najlepszy Produkt Ekologiczny EKOGALA 2011” GRATULUJEMY!!!
24 maja w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się Ekoforum inaugurujące współpracę klastra DEŻ z Samorządem Województwa lubelskiego.
< 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 z 12 >