" />

Lista aktualności

W Polańczyku w dniach 12 – 14 stycznia 2012 roku odbyło się I posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP.
9 lutego w Pensjonacie Nad Złotą Nitką odbyło się spotkanie integracyjne członków klastra Dolina ekologicznej żywności
Wraz z nowym rokiem do klastra DEŻ przystąpiły 4 nowe podmioty.
Odpowiedź na dyskusje toczące się wokół GMO.
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej… Świąteczny stół jest z reguły suto zastawiony mnóstwem pysznych i bardzo kalorycznych potraw.
W poniedziałek 28 listopada br. w Warszawie, w kinie Kultura, odbyła się finałowa gala pierwszej edycji konkursu filmów proekologicznych „Nakręć Się Na Zdrowie”. Udział w nim brali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których zadaniem było stworzenie krótkich spotów propagujących zdrowy styl życia oraz żywność ekologiczną.
Kolejna edycja EKOFORUM Doliny Ekologicznej Żywności odbyła się 18 listopada w Białymstoku.
W dniu 16 listopada b.r. odbyła się konferencja zorganizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pt. Klaster motorem napędowym gospodarki i regionu.
Siódma już edycja EkoForum organizowanego przez Klaster DEŻ odbyła się 21 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Władysława Jagiełły w Urzędowie.
18 października w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca konkurs „Promuj z pomysłem”.
W dniach 14-16 października 2011 r odbyły się w Łodzi IV Targi Naturalnej Żywności Natura Food – najważniejsza krajowa impreza przeznaczona dla interesariuszy żywności ekologicznej i naturalnej. Obecnych było ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy. Byli to producenci, przetwórcy i dystrybutorzy certyfikowanej żywności ekologicznej, a także rolnicy oferujący ekologiczne płody rolne oraz żywność nisko przetworzoną.
1 października b.r. na Placu Zamkowym w Lublinie odbył się IV Eko-festyn z rolnictwem I przetwórstwem żywności ekologicznej. Impreza zgromadziła wielu producentów i przetwórców, a także mieszkańców Lublina, którzy poszukiwali ekologicznych warzyw i owoców. Stoiska odwiedziły również władze województwa, którym zaprezentowano wspaniałe produkty i potrawy ekologiczne pochodzące z Lubelszczyzny.
28 września w Rzeszowie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się EkoForum inaugurujące współpracę klastra DEŻ z Samorządem Województwa Podkarpackiego.
30 września odbyło się EkoForum o zupełnie innym charakterze niż wszystkie dotychczasowe...
W niedzielę 18 września w Leżajsku odbył się III Festiwal Ekologiczny u Bernardynów
W niedzielę 25 września 2011 r członkowie Doliny Ekologicznej Żywności uczestniczyli w zorganizowanym przez Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym pięknym Święcie Jesieni. Była to plenerowa wystawa zatytułowana „ Z lasów , pól i ogrodów”, w której uczestniczyli okoliczni rolnicy i przetwórcy .
W dniach 17-23 września b.r. odbył się w Lublinie VIII Lubelski Festiwal Nauki. Jego międzyuczelnianym koordynatorem był w tym roku Uniwersytet Przyrodniczy.
W 16 i 17 września w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach odbyła się pierwsza z konferencji pt. ROLNICTWO EKOLOGICZNE: BADANIA, JAKOŚĆ, WSPÓŁPRACA I MARKETING.
Plantacja Pana Sławomira Chmiela zachęca do zajrzenia na pole... i skorzystania z leczniczych i wzmacniających właściwości swoich roślin.
W sobotę 20 sierpnia b.r. już po raz trzeci w Zwierzyńcu na pięknej leśnej polanie spotkali się pasjonaci łowów, tradycji myśliwskiej i smakowitego tradycyjnego jadła. Celem spotkania było przybliżenie tradycji i obyczajów myśliwskich oraz zwrócenie uwagi na jakość żywności, między innymi ekologicznej.
< 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 z 13 >