" />

Lista aktualności

Co to są klastry? Dlaczego przedsiębiorcy łączą swoje siły w klastrach? Co zyskują? Odpowiedzi na te i inne pytania w najnowszej audycji PARP.
Wszyscy uwielbiamy historie, zwłaszcza te o prawdziwych ludziach opowiadających o swoim życiu. Uwielbiamy historie z happy endem i takie właśnie „story of sucess” znajdziemy w filmie „Four people, four stories”.
W minionym tygodniu kolejne Ekoforum organizowane w ramach projektu „Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności” gościło w Różańcu, nieopodal Tarnogrodu. Tym razem spotkanie miało charakter wybitnie szkoleniowy.
Gdy za oknem robi się chłodno, słońce coraz częściej chowa się w chmurach zaczyna się najtrudniejszy dla naszego organizmu czas - ani jesień ani zima.
Związek Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego” z siedzibą w Świlczy serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych rolnictwem i przetwórstwem ekologicznym na V Podkarpacką Konferencję Rolnictwa Ekologicznego.
Zakończyła się kolejna, już 27. edycja Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD w Poznaniu.
W dniach 12-14 października b.r. w Łodzi odbyły się V Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD. W imprezie uczestniczyło ponad 200 wystawców z kraju i z zagranicy. Prezentowano żywność ekologiczną posiadającą certyfikaty, a także żywność tradycyjną oraz produkty przemysłowe przetworzone w niewielkim stopniu. Impreza była okazją do bezpośredniego kontaktu producentów, przetwórców i handlowców oraz klientów.
W niedzielę 16. września b.r. na Placu Litewskim, w samym centrum Lublina, odbyła się masowa impreza pod nazwą Piknik Naukowy. Rozpoczęła ona IX Lubelski Festiwal Nauki, koordynowany w tym roku przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł do wieczności nasz Kolega, wielki orędownik zasad ekologii w produkcji żywności, założyciel firmy Zakład Mięsny Wasąg, ś.p. Andrzej Wasąg.
Serdecznie zapraszamy do zrobienia zakupów na pierwszym w Rzeszowie „Jarmarku ŻywnościEkologicznej i Lokalnej” pod arkadami Ratusza.
Do Polski na zaproszenie amerykańskiej Fundacji Heifer Project International z przedstawicielstwem w Warszawie, przyjechało 5 osób z Armenii w ramach wizyty studyjnej.
W sobotę 25 sierpnia b.r. odbyły się w Zwierzyńcu IV Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką. Wydarzenie rozpoczęto mszą świętą w Kościele Na Wodzie, skąd wszyscy, prowadzeni przez orkiestrę dętą, przemaszerowali na teren stadionu Klubu Sportowego Sokół.
… ale zapraszamy na kolejne! W każdą sobotę w Lublinie przy ul. Bramowej 4-6 od 8.00 do 17.00
Szykuje się nie lada gratka dla miłośników zdrowego jedzenia - ekologicznie zrobi się w Lublinie.
Janowiec – niewielka miejscowość w powiecie puławskim – zwykle czaruje spokojem i wspomnieniami dawnych wieków. Jednakże raz do roku wieś zmienia się w tygiel barw, ludzi, tradycji – a przede wszystkim – smaków. W niedzielę 15. lipca b.r. festiwal „Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki Regionów” zgromadził prawie 120 producentów prezentujących w konkursie ponad 200 ofert.
Tradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca (w tym roku był to 24. czerwca) odbyła się w Końskowoli impreza o nawie Dzień Otwartych Drzwi Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Pogoda była także "tradycyjna", czyli słoneczna, zachęcająca tlumy uczestników do zwiedzania, spotkań i zakupów.
1 czerwca b.r. w Hedwiżynie, w siedzibie Zakładu Mięsnego "Wasąg", odbyło się kolejne EKOFORUM, czyli spotkanie dla uczestników klastra Dolina Ekologicznej Żywności. Miało ono charakter podsumowujący stan realizacji projektu, realizację kampanii promocyjnej oraz ewaluację klastra DEŻ.
Owoce to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów, które mają niezwykle korzystny wpływ na nasze zdrowie i urodę...
13 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Doliny Ekologicznej Żywności
Chipsy, paluszki - nie dziękuję! Słodycze - też niekoniecznie! Wolę truskawkę :)
< 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 z 13 >