" />

Lista aktualności

W dniach 24 - 26 maja (od piątku do niedzieli) w rzeszowskiej Hali „Podpromie” (ul. Podpromie 10) odbędą się Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych „Ekogala”, w których Dolina Ekologicznej Żywności weźmie czynny udział.
Zarząd Klastra Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu CINNOMATECH zaprasza do udziału w bezpłatnych Targach Innowacji i Przedsiębiorczości oraz Spotkaniach Kooperacyjnych.
W dniach 18-21 kwietnia b.r. gościliśmy grupę 12 pasjonatów ekorolnictwa z południowo-zachodniej Finlandii, z okolic miasta Turku. Wizyta została przygotowana przez Panią Sannę Vähämiko z Brahea Centre for Training and Development przy Uniwersytecie w Turku, a także uczestników klastra Dolina Ekologicznej Żywności, Stowarzyszenie "EkoLubelszczyzna" oraz Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
XXIII EkoForum Klastra „Dolina Ekologicznej Żywności” skierowane do młodzieży ze szkół średnich województwa podkarpackiego odbyło się w Zespole Szkół Gospodarczych im. M. Spytka Ligęzy w Rzeszowie w ramach X Sesji Popularnonaukowej dla Szkół Promujących Zdrowie pod hasłem „Żywność – nasz przyjaciel czy wróg?”.
W dniu 18 kwietnia (czwartek) w Lublinie, w hotelu "Mercure" (sala konferencyjna) przy Alejach Racławickich 12 odbędzie się kolejne Ekoforum organizowane przez DEŻ.
Przedłużająca się zima sprawiła, że rośliny, które niebawem zaczniemy sadzić w naszych ogrodach i na działkach będą wymagały szczególnej troski oraz dodatkowej pięlęgnacji. W tym newralgicznym okresie rośliny są zdecydowanie bardziej zagrożone licznymi chorobami, które nie pozwalają im na optymalny wzrost. Jak sobie z tym radzić?
Już 17 kwietnia (środa) w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie odbędzie się X Sesja Popularnonaukowa dla Szkół Promujących Zdrowie „Żywność – nasz przyjaciel czy wróg?”
Uwaga: miłośnicy ekologicznych przysmaków. Zapraszamy na Świąteczny EkoBazar! W okresie przedświątecznym, od 27 marca (środa) do 29 marca (piątek) lubelski EkoBazar będzie otwarty codziennie, od 12:00 do 18:00.
W czwartek 21 marca b.r. uczestnicy Doliny Ekologicznej Żywności przygotowali specjalną ekspozycję ekoproduktów w holu Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego. Okazję dla tego przedsięwzięcia stanowila międzynarodowa konferencja "Zdrowa i bezpieczna żywność istotnym elementem zdrowia publicznego".
Od 21 do 24 marca klastrowicze z Doliny Ekologicznej Żywności będą prezentowali swoje produkty w trakcie „Kiermaszu Wielkanocnego” w lubelskim Centrum Handlowym „Plaza”.
Ekoland zaprasza Lublinian na kiermasze żywności ekologicznej, ktore odbywają się w co drugą środę w Domu Kultury LSM w Lublinie.
Idzie wiosna. Przyroda budzi się do życia. Z tej okazji Dolina Ekologicznej Żywności zaprasza wszystkie Panie na bezpłatne seminarium „Eko-Wiosna”.
Żeń-szeń to roślina której lecznicze właściwości są wykorzystywane od tysiącleci we wschodniej Azji. Do Europy zawitał dzięki misjonarzom już w XVIII wieku. W Polsce jest niestety ciągle niedoceniany. Dlaczego warto uzupełnić swoją dietę o żeń-szeń?
Na początku marca do Doliny Ekologicznej Żywności dołączyły 2 nowe firmy: F.H. „Domena” z Markuszowa (woj. lubelskie) oraz „KorabGarden” z Samoklęsk (woj. lubelskie).
Relacja z wyprawy klastrowiczów na targi BioFach ukazała się na portalu JestemEco.
Dolina Ekologicznej Żywności wydała swój katalog. Przejrzyj publikację online. Zobacz czym na co dzień żyje Ekologiczna Dolina i co może Ci zaoferować.
W dniach 13-16 lutego 2013 r członkowie klastra Dolina Ekologicznej Żywności uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej w Norymberdze.
w środę 13 lutego br. w Norymberdze rozpoczynają się jedne z najważniejszych i największych na świecie targów ekologicznych.
Na łamach opiniotwórczego portalu Public Service Europe ukazał się artykuł o Dolinie Ekologicznej Żywności.
Miło nam donieść, że biolubelskie.pl i Dolina Ekologicznej Żywności nawiązały współpracę w celu promowania idei, która przyświeca obydwu portalom internetowym.
< 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 z 13 >