" />

Lista aktualności

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, jako koordynator Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR), zaprasza do współpracy w ramach działań mających na celu wsparcie wdrażania oraz promocji innowacji w rolnictwie, produkcji żywności, leśnictwie i na obszarach wiejskich.
Z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2017 życzymy wszystkim Uczestnikom i Sympatykom Doliny Ekologicznej Żywności wspaniałych, pełnych miłości, rodzinnych Świąt, a w nadchodzącym roku dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i sukcesów w pracy zawodowej.
W dniu 16 listopada b.r., podczas IX Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS 2016, odbyło się seminarium Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego, na które klaster Dolina Ekologicznej Żywności otrzymał zaproszenie. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 przedstawicieli przedsiębiorstw, jednostek samorządowych, wyższych uczelni, jednostek naukowo-badawczych, instytucji otoczenia biznesu oraz mediów. Uczestnikami byli także studenci i uczniowie lubelskich szkół.
Związek Stowarzyszeń "Podkarpacka Izba Rolnictwa ekologicznego" organizuje IX edycję Podkarpackiej Konferencji Rolnictwa Ekologicznego. Impreza odbędzie się w dniu 26. października b.r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Trzcianie.
Barwy Zdrowia, firma uczestnicząca w klastrze Dolina Ekologicznej Żywności, jest już znana w skali kraju. Ma wiernych klientów na EkoBazarze we Wrocławiu, BioBazarze w Warszawie i Gdańsku. Na stoiskach firmy organizowane sa ciekawe eventy. W sobotę 15. października na EkoBazarze we Wrocławiu odbył się pokaz tłoczenia oleju, sztandarowego produktu Barw Zdrowia.
Z dumą informujemy, że uczestniczące w klastrze Dolina Ekologicznej Żywności gospodarstwo "U Pana Sowa" Państwa Bożeny i Sławomira Fiutków wystartowało w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w roku 2016, na etapie wojewódzkim zajmując I miejsce. W konkursie krajowym Państwo Fiutkowie zajęli zaszczytne III miejsce.
Miło nam poinformować o inicjatywie Pań ze Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna: Pani Justyny Siwieli-Tomaszczyk oraz Pani Elżbiety Tymińskiej. W każdą środę września, w godzinach 15,00-19,00, na terenie sklepu Magiczny Ogród w lubelskiej Gali (ul. Fabryczna 2), będzie funkcjonować Pogotowie Dietetyczne, czyli udzielane będą bezpłatne konsultacje pod patronatem Poradni Dietetycznej VitaNutrica.
Eco-osada Raj, położona na Kaszubach między Bytowem a Chojnicami, zaprasza na Festiwal "Z Serca do Serca". Impreza odbywa się w dniach od 13.do 20. sierpnia b.r.
Współczesna nauka stopniowo odkrywa liczne zalety mleka wielbłądziego. W porównaniu do mleka krowiego jest ono ok.10 razy bogatsze w żelazo, 3 razy bogatsze w witaminę C i zawiera ok. 50% mniej tłuszczów nasyconych. Ostatnie badania wykazały także, że może ono wywierać korzystny wpływ na osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, takie jak cukrzyca i choroba Leśniowskiego-Crohna oraz autyzm.
Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej uruchomił nowy kierunek studiów: Marketing i Komunikacja Rynkowa. Program tego kierunku powstał w wyniku konsultacji z pracodawcami i jest odpowiedzią na ich potrzeby. Uczestnicy Doliny Ekologicznej Żywności, a wśród nich lubelscy przedsiębiorcy oraz Stowarzyszenie "EkoLubelszczyzna", wspomogli proces przygotowania wniosku o jego uruchomienie.
Od dnia 1. lipca b.r. Biuro Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna" funkcjonuje w nowym miejscu, w budynku Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej. W Biurze tym działa Punkt Kontaktowy klastra Dolina Ekologicznej Żywności. Nowy adres Biura, na który można przesylać także korespondencję dla klastra, to: 20-618 Lublin, ul. Nadbystrzycka 38, pokoj 304.
W dniach 12-13 maja b.r. odbyla się w Lublinie konferencja „Media, ludzie środowisko – świadomość ekologiczna społeczeństwa XXI wieku”. Jej organizatorem był Wydział Politologii UMCS.
W dniach 18-20 maja 2016 r. odbyła się w Lublinie konferencja Światowego Związku Rynków Hurtowych (Word Union Whosale Markets), zorganizowana przez Lubelski Rynek Hurtowy S.A. w Elizówce we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Rynków Hurtowych. Impreza ulokowana była w nowym Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ulicy Artura Grottgera 2.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwraca się z prośbą o zgłaszanie uwag do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników (UD39). Uwagi należy zgłosić najpóźniej do dnia 18. maja b.r.
Przyszła wiosna, przyroda odżywa, a wraz z nią my, znużeni zimnem, deszczem i brakiem słońca. Teraz, kiedy za oknem jest coraz bardziej zielono i radośnie, chcemy tę radość wprowadzić także do naszej kuchni, ale czy na pewno robimy to dobrze? Czy zamiast podawać naszym bliskim zdrowe i lekkie warzywno-owocowe posiłki, niechcący im nie zaszkodzimy?
Radosnych Świąt Wielkanocnych, wypoczynku w rodzinnym gronie i w wiosennym nastroju życzą Państwu: Zarząd Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna" oraz Koordynator projektu Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności dr inż. Krzysztof Jończyk.
W Wielki Czwartek, 24 marca b.r., w lubelskiej GALI przy ul. Fabrycznej 2 odbędzie się ekologiczny Kiermasz Wielkanocny. Będzie to specjalny kiermasz z cyklu Eco-Gala, oferujący produkty objęte certyfikatem ekologicznym.
Organizatorzy międzynarodowych targów ekologicznych BIOFACH w Norymberdze (które odbyły się w dniach 10–13 lutego b.r., i w których brali udział niektórzy z uczestników Doliny Ekologicznej Żywności), informują o kolejnym rekordzie jej popularności. Liczba zwiedzających te targi, przybyłych ze 132 państw, wyniosła ponad 48 000, wobec 44 000 w roku ubiegłym.
Z dumą zauważamy, że w "Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju", czyli strategii obecnego rządu sporządzonej dla Polski na najbliższych kilkanaście lat, znalazło się poczesne miejsce dla klastra Dolina Ekologicznej Żywności!
Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych życzliwości, miłości i rodzinnego ciepła, a także spełnienia marzeń i realizacji planów w Nowym Roku 2016 życzy Państwu Zarząd Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna"
< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 13 >