Menu nawigacyjne
- Aktualności
- 5. czerwca Dniem Bez Prasowania
- "Zdrowa gleba, zdrowa roślina, zdrowy człowiek", konferencja PIRE, 9. listopada 2022 r.
- „EkoLubelszczyzna” na Lubelskim Pikniku Naukowym, niedziela 11. września b.r.
- Wrześniowe imprezy na lubelskim Placu Teatralnym
- Światowy Dzień Środowiska i Manifest „Only One Earth”
- Światowy Dzień Środowiska i obchody 50-lecia Konferencji Sztokholmskiej
- "Ekologiczna Wyspa" na Pikniku Naukowym Lubelskiego Festiwalu Nauki
- „Na kulinarnym szlaku Wschodniej Polski” i „Festiwal Wina”
- Walne zebranie Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna"
- Piknik Ekologiczny w Opolu Lubelskim
Konferencja Klastra Instytucji Otoczenia Biznesu
Założeniem Klastra Instytucji Otoczenia Biznesu jest to, że w życiu gospodarczym liczy się nie tylko konkurencja, ale i współpraca, dlatego organizacją tej konferencji chciał do niej zaprosić przedsiębiorców, kadrę zarządzającą firm oraz przedstawicieli instytucji medycznych i samorządowych. Przekrój zagadnień był aktualny i szeroki – od zamówień publicznych, windykacji należności, po promocję projektów unijnych i szkolenia pracowników. Głównym celem było przedstawienie fachowej wiedzy oraz doświadczeń niezbędnych do pobudzenia rozwoju polskich przedsiębiorstw w oparciu o nowoczesne instrumenty. Prelegentami byli wybitni specjaliści, praktycy i eksperci Klastra, funduszy Unii Europejskiej, źródeł pozyskiwania dofinansowania inwestycji oraz windykacji.
„Pies i kot przy wspólnej misce to już klaster”.– tym porównaniem rozpoczął konferencję redaktor naczelny „BiznesKlastra.pl” Pan Waldemar Wierzyński. Według niego ideą klasteringu jest to, żeby pomimo różnic dążyć do osiągnięcia tych samych celów. Pan Wierzyński przedstawiał klastry jako potencjał na przyszłość zachęcając do budowania tego rodzaju struktur. Pozostałymi mówcami byli: Pan Adam Walicki z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Panowie Sebastian Rynkiewicz i Radosław Harasim – eksperci Biznes Klastra, Pan dr hab. Maciej Perkowski, Kierownik Ośrodka Prawa Zarządzania Funduszami Europejskimi na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Pan Maciej Kałużniak z Krajowego Rejestru Długów. Uczestnicy otrzymali wiele istotnych wskazówek niezbędnych do dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw i instytucji, aby móc sprostać konkurencji jednolitego rynku europejskiego w myśl hasła Roberta Schumanna – „Zjednoczeni w swej różnorodności”.
Konferencja była połączona z Galą wręczenia nagród „EuroCertyfikat 2010”. Jest on prestiżowym europejskim wyróżnieniem przyznawanym podmiotom gospodarczym szczególnie widocznym na tle konkurencji dzięki swojej sprawnej organizacji i zarządzaniu, doskonałej polityce rozwoju oraz spełnianiu surowych norm jakości. Finaliści Konkursu będą uczestniczyć w Europejskim Programie Promocji Jakości, który jest doskonałą okazją do promocji firmy na rynku polskim i europejskim oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych, dzięki czemu dynamika rozwoju przedsiębiorstwa może znacznie wzrosnąć.
Zwieńczeniem wydarzenia był uroczysty bankiet w sali Skarbca Zamku Królewskiego.