Navigation Menu
Czas na wiosenne EkoForum!
Szanowne Panie, początek astronomicznej wiosny już 20 marca. Ta pora roku niezaprzeczalnie kojarzy się z rozkwitem i kobiecością. Nieprzypadkowo Dzień Kobiet wypada właśnie w marcu. Jak najlepiej wykorzystać ten czas zmian w przyrodzie? Jak zadbać o zdrowie, by odbudować organizm po zimie? Najprostszy sposób to udział w bezpłatnym seminarium „Eko-Wiosna” organizowanym przez Dolinę Ekologicznej Żywności oraz Centrum Edukacji Żywieniowej i Dietoterapii VitaNutrica.
Kiedy odbędzie się seminarium? W sobotę 23 marca br., w godzinach 13:00-16:15.
Gdzie odbędzie się seminarium?W sali konferencyjnej (nr 524) Hotelu Huzar w Lublinie, przy ul. Spadochroniarzy 9.
Co obejmuje program seminarium? Po pierwsze, dyskusję z dietetykiem. Porozmawiamy o tym dlaczego należy kupować i spożywać żywność ekologiczną (i gdzie w Lublinie można ją nabyć), o tym co, jak i kiedy powinna jeść piękna i zdrowa kobieta aby rozwijać swój potencjał, o potrzebach żywieniowych przyszłych mam i mam karmiących piersią, o wpływie naszych wyborów żywieniowych na zdrowie i sposób żywienia naszych dzieci a także o żywieniowych faktach i mitach
Po drugie, program obejmuje także degustację ekologicznych specjałów. Po trzecie, spotkanie z psychologiem-psychodietetykiem.
Jak przedstawia się szczegółowy harmonogram seminarium?
13:00-13:20 Rejestracja uczestników, powitanie, prezentacja Doliny Ekologicznej Żywności (Teresa Borzęcka, biuro klastra DEŻ)
13:20-14:00 „Jak kobieta jeść powinna czyli rzecz o prawidłowym i ekologicznym żywieniu (Justyna Siwiela).
14:00-14:45 „Kobieta i dziecko: jakimi prawami żywieniowymi rządzi się ciąża, czego nam potrzeba w okresie karmienia piersią, jak kształtować dobre nawyki żywieniowe dziecka” (Justyna Siwiela).
14:45-15:00 Degustacja ekologicznych produktów Doliny.
15:00-15:30 „Porozmawiajmy o jakości: dlaczego ekożywność” (Justyna Siwiela).
15:30-16:00 „O nawykach jedzeniowych – okiem psychodietetyka” (Magdalena Jarzębowska)
16:00-16:15 Podsumowanie spotkania i pożegnanie uczestników.
Kto poprowadzi seminarium? Dwójka ekspertów od dietetyki i psychodietetyki: Justyna Siwiela oraz Magdalena Jarzębowska. Poznaj naszych ekspertów!
Justyna Siwiela- dietetyk kliniczny, magister zdrowia publicznego i magister inżynier technologii żywności. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego, a także Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uczestniczka wielu konferencji i zjazdów poruszających problematykę żywienia w zdrowiu i chorobie, członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz Stowarzyszenia „Ekolubelszczyzna”. Współautorka książki „Kuchnia pełna przygód”. Właścicielka Poradni Dietetycznej VitaNutrica.
Magdalena Jarzębowska– psycholog i psychodietetyk, trener warsztatów psychologicznych (rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Współpracuje jako wykładowca ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie i Wrocławiu, na kierunku studiów podyplomowych „Psychodietetyka”. Autorka programu wspierającego odchudzanie i zmianę nawyków żywieniowych „Nowa lekkość bytu”, realizowanego w lubelskich lecznicach.
Jak zgłosić swój udział w seminarium?To bardzo proste. Można to zrobić na 3 sposoby:
- wypełniając elektroniczny formularz kontaktowy na stronie www.vitanutrica.pl ,
- lub wysyłając e-mail na adres info@vitanutrica.pl ,
- albo kontaktując się z nami na Facebooku.
W zgłoszeniu prosimy podać liczbę osób, ich imiona i nazwiska oraz numer telefonu kontaktowego.
Dodatkowe niespodzianki?Wśród uczestników rozlosowane zostaną dodatkowe prezenty w postaci e-booku „Kuchnia pełna przygód, czyli na tropie tajników dobrego odżywiania”.
To wspaniała książka do wspólnego czytania dla dzieci i dorosłych. Opowiada historię Gabrysi, która podczas wakacji spędzanych razem z rodzicami w pewnym starym hotelu poznaje tajniki dobrej i zdrowej kuchni. Więcej informacji o e-booku http://jarzebowska.com/index.php?g=kuchnia-pelna-przygod
Dolina Ekologicznej Żywności serdecznie zaprasza na seminarium „Eko-Wiosna”. Uwaga: proszę się śpieszyć! Udział w seminarium jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.