" />

Lista aktualności

Agencja Reklamowa Vena Art z Lublina realizuje kompleksową kampanię promocyjną Klastra Dolina Ekologicznej Żywności.
11.04.2011 r. w Klementowicach w Zespole Szkół Agrobiznesu odbyło się I z cyklu EKOFORUM pt. Systemy produkcji w rolnictwie. Rolnictwo ekologiczne jako jeden z systemów produkcji rolniczej – podstawy prawne, zasady funkcjonowania. Możliwości współpracy w ramach projektu „Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności”
Targi odbyly się w dniach 16-19 lutego b.r. Wyjazd członków klastra DEŻ na BIOFACH był misją organizowaną w ramach projektu Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności. Stanowił on realizację takich celów projektu jak: promocja produktów ekologicznych oraz zwiększenie dostępu do informacji i wiedzy w zakresie produkcji, przetwórstwa i marketingu produktów ekologicznych. Był również ważnym wydarzeniem i miejscem spotkań biznesowych dla rolnikow i przetworców z branży.
Do soboty 12. lutego b.r., w godzinach 10,00-14,00 w Centrum Promocji Wojewodztwa Lubelskiego na Krakowskim Przedmieściu będzie się prezentował uczestnik klastra Dolina Ekologicznej Żywności - Slowiański Gród z Wólki Bieleckiej.
20 grudnia 2010 r. w Sali Kongresowej Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa PIB odbyło się seminarium pod hasłem: Projekt „Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności”.
W zakladce "Baza wiedzy - Artykuły" zamieściliśmy nowy tekst autorstwa Pani Justyny Siwieli (specjalistki dietetyki ze Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna"). Artykuł zatytułowany "Choroba o słodkiej nazwie" dotyczy walki z cukrzycą.
W weekend 18 i 19 grudnia 2010 r. w Galerii GALA Dom i Wnętrze przy ul. Fabrycznej w Lublinie odbył się Wielki Kiermasz Świąteczny. Rozległe korytarze trzech pięter zastawione były rękodziełem lokalnych producentów wszelkiego rodzaju ozdób i żywności. Znalazły się tam również stoiska Stowarzyszenia „EkoLubelszczyzna”, Plantacji Żeń-szenia, zakładu mięsnego „Jasiołka” i Ekolandu - należących do klastra Dolina Ekologicznej Żywności.
„Klaster Instytucji Otoczenia Biznesu jako innowacyjny model kompleksowego doradztwa biznesowego. Nowoczesne metody wsparcia rozwoju przedsiębiorczości z wykorzystaniem Funduszy Unii Europejskiej” - to temat konferencji, ktora odbyła się przy uczestnictwie naszych Członków 25 listopada b.r. na Zamku Królewskim w Warszawie.
Konferencja, z udziałem Członków Doliny Ekologicznej Żywności, odbyła się w dniu 22 listopada 2010 r. w Warszawie, w Ministerstwie Gospodarki. Uczestniczyło w niej ponad 100 przedstawicieli klastrów w Polsce, reprezentujących wszystkie najważniejsze gałęzie gospodarki. Otwarcia konferencji dokonał Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, który podkreślił rolę i znaczenie klastrów w rozwoju gospodarczym.
Miło nam poinformować, że Pani dr Aleksandra Kowalska (Kurek), Członkini Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna", napisała książkę p.t. "Jakość i konkurencyjność w rolnictwie ekologicznym", wydaną przez Difin w listopadzie b.r.
Warsztaty, zorganizowane przez Lubelski Klaster Spożywczy, odbyły się we wtorek 9 listopada 2010 r. w siedzibie firmy "Multi Frigo" przy ul. Bursaki 18. Były odpowiedzią na zapotrzebowanie nowych stanowisk pracy w branży spożywczej: gastronomii, cukiernictwa i piekarstwa. Skierowane były zarówno dla pracodawców, jak i osób bezrobotnych. W imprezie czynny udział wzięli przedstawiciele klastra Dolina Ekologicznej Żywności oraz Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna".
21 października w sali widowiskowej Teatru Muzycznego w Lublinie odbyło się seminarium pod tytułem „Sprzedaż bezpośrednia szansą na poprawę dochodowości gospodarstw rolnych Lubelszczyzny”. Jego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Prowadziła je Pani Jadwiga Tatara, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL.
Stowarzyszenie "EkoLubelszczyna" reprezentuje Dolinę Ekologicznej Zywności w międzynarodowym projekcie badawczym o nazwie Baltfood: The Baltic SeaRegion Food Cluster Innovation and Competitiveness in Action.
W dniach od 15 do 17 października 2010 r odbyły się targi naturalnej żywności pod nazwą NATURA FOOD w Łodzi w których uczestniczyli przedstawiciele klastra Dolina Ekologicznej Żywności i Stowarzyszenia "EkoLubelszczyzna": Plantacja Żeń-Szenia Pana Sławomira Chmiela, Cukiernia Zaniewicz, firma Symbio oraz Hiperica Natura, prezentująca ekologiczne herbatki.
W najbliższą sobotę, 2. października, odbędzie się III Eko-festyn z rolnictwem i przetwórstwem ekologicznym. Impreza będzie miała miejsce na Placu Litewskim w Lublinie. Będzie trwała od godziny 10,00 do 18,00. Wezmą w niej udział także uczestnicy Doliny Ekologicznej Żywności oferując swoje najlepsze produkty ekologiczne.
W niedzielę 26. września b.r. w Kazimierzu Dolnym, na błoniach przed Muzeum Przyrodniczym, odbyła się doroczna plenerowa wystawa płodów rolnych, produktów ekologicznych i tradycyjnych, połączona ze sprzedażą i degustacją.
Wrzesień obfituje w wydarzenia z udziałem uczestników Doliny Ekologicznej Żywności. W Lublinie, po zrelacjonowanym już przez nas Święcie Miodu, odbędą się kolejno: Europejski Festiwal Smaku, Lubelski Festiwal Nauki oraz Dożynki Wojewódzkie. W Rzeszowie odbędzie się konferencja pn „Żywność ekologiczna wysokiej jakości a żywność modyfikowana genetycznie”, a w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą Święto Jesieni.
Misja gospodarcza na Łotwę, 8-9 września 2010 r.
Już po raz dziewiąty odbyło się obchodzone corocznie Lubelskie Święto Miodu.
W sobotę 21. sierpnia b.r. "II Lubelskie spotkanie z tradycją i kulturą łowiecką"
< 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 z 13 >